• Autogard s.r.o., Popůvky u Brna
  • Autogard s.r.o., Popůvky u Brna - Doplňující #1
  • Autogard s.r.o., Popůvky u Brna - Doplňující #2

Autogard s.r.o., Popůvky u Brna

Autogard s.r.o. je špecializovaný výrobca zardiadení a parkovacích systémov na kotrolu prístupu vozidiel a osôb, ktorý pôsobí  na trhu viac než  20 rokov. Dodávané výrobky sú výsledkom pôvodnej originálnej konštrukcie a vyznačujú sa vysokou technickou úrovňou, dlhou životnosťou v náročných prevádzkových aj klimatických podmienkach a kvalitným dielenským spracovaním.


Popis

POPIS INŠTALÁCIE:

V rámci prípravy stavby novej výrobnej haly a priľahlých kancelárií bolo zvažované, akým systémom objekt vykurovať. Pôvodné navrhnuté riešenie spočívalo v inštalácii teplovzdušných plynových agregátov Robur vo výrobnej hale a kondenzačného kotla pre vykurovanie administratívnej časti budovy. Po zvážení všetkých výhod a nevýhod ďalších navrhovaných riešení sa spoločnosť Autogard s. r. o. rozhodla pre inštaláciu dvoch reverzných plynových tepelných čerpadiel ROBUR GAHP AR s celkovým výkonom 75 kW pre vykurovanie a 34 kW pre chladenie. Dva kondenzačné kotly AY 00 120 s výkonom 70 kW sú určené na vykurovanie a výrobu TÚV.

Hoci sa v projekte od počiatku s absorpčnou technológiou nepočítalo, bolo možné pristúpiť k inštalácii zostavy tepelných čerpadiel GAHP a kotlov AY na strechu administratívnej budovy bez toho, aby sa zvýšili stavebné náklady.

Počet jednotiek:  2 × tepelné čerpadlo GAHP AR + 2 × kondenzačný kotol AY 00-120
Celkový výkon inštalácie: 145 kW 
Výkon TČ: 75 kW vykurovanie / 34 kW chladenie

technické parametre

Typ: Chladenie + Vykurovanie
Zdroj energie: Využívajúce obnoviteľné zdroje
Země: Česká republika
Kraje: Jihomoravský kraj
Výkon kW: nad 120 kW
Technologia: Plynová absorpčná tepelná čerpadlá GAHP

Produkty

ABSORPČNÉ TEPELNÉ ČERPADLO GAHP-AR REVERZNÍ (vzduch/voda)

ABSORPČNÉ TEPELNÉ ČERPADLO GAHP‑AR REVERZNÍ (vzduch/voda)

Unikátne reverzné plynové absorpčné tepelné čerpadlo využívajúce zemný plyn a nízkopotenciálnu energiu zo vzduchu. Technológia vhodná na vykurovanie a chladenie najmä pre administratívne objekty a stavby s multifunkčným využitím. 

Energetická trieda: A+

KONDENZAČNÝ KOTOL AY 00-120 -

KONDENZAČNÝ KOTOL AY 00‑120

Kondenzačný kotol prípadne zostavy stacionárnych kondenzačných kotlov na vonkajšiu inštaláciu, produkujúce teplú vodu až 80 °C.

Energetická trieda: A

 

 

 

 

X
Robur logo

Nezáväzný dopyt